03.03.2022

ארגון היציע מנסה לקדם את האינטרסים של האוהדים והאוהדות בישראל כבר 15 שנים. לאחרונה חלה הרעה ברורה במעמד האוהד/ת: האלימות המשטרתית משתוללת, עונשים קולקטיביים על אלפי אוהדים חפים מפשע מושתים כלאחר יד, והזלזול הכללי כלפי האוהדים מתבטא ביתר שאת. בשורה התחתונה, האוהדים לא מרגישים בטוחים במגרשים וחווים יחס משפיל.

הדברים הגיעו לשיא בדרבי שנערך בפברואר האחרון בין מכבי והפועל ת"א בכדורגל. אז החלו לזרום אלינו, כארגון המשתדל להשמיע את קול האוהדים, עדויות מצולמות וכתובות על היחס של המשטרה והסדרנים מחוץ ובתוך האצטדיון. פרסמנו כמה עדויות כאלה בהם תוארו מקרים שרק במזל לא עלו בחיי אדם; ואז תיבת ההודעות שלנו הוצפה בעוד מאות פניות. חלקם היו מזוויעות כמו אנשים שנמחצו ונפצעו בתורים לכניסה, עברו בידוק פולשני ומטריד ע"י השוטרים והסדרנים, וחוו אלימות משטרתית על לא עוול בכפם (כולל קטינים). חלקם היו "קלות" יותר כמו שירותים מוצפים ומלוכלכים, כניסה לאחר תחילת המשחק בגלל התורים, סדרנים שמסתירים את המשחק ועוד. כמות הפניות היממה אותנו. חלק מהפונים אפילו לא הסכימו שנפרסם את העדות שלהם, אלא רק רצו לשתף.

הדרבי הזה לא היה יוצא דופן, קיבלנו עדויות ממשחקים נוספים. זוהי השגרה באצטדיונים בישראל. ככה מתייחסים לאוהדים כאן- עבריינים עד אשר תוכח חפותם.

לאור זאת, החלטנו בארגון היציע לצאת לקמפיין פרסום עדויות של אוהדים על הזוועות והיחס המזלזל שהם חווים במגרשים. מטרת הקמפיין היא העלאת המודעות לנושא מתוך הבנה ששיתוף הנעשה גם יכול להוביל לשינוי בקרב מקבלי ההחלטות.

אנו קוראים לכולם לשלוח אלינו באופן תדיר, כל שבוע, עדויות על אירועים דומים במגרשים. ביחד ננצח.

קמפיין #לאוהדים_מגיע_יותר יוצא לדרך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *