גלעד ניצן:

שיתוף פעולה בין אופ"א וארגון הגג האירופאי שלנו SD Europe הוליד את המדריך המלא לקצין הקשר של האוהדים (Supporters Liasion Officer). לפי רישוי אופ"א, כל מועדון שמעוניין להשתתף בתחרויות של הארגון חייב למנות קצין קשר שתפקידו להוות גשר בין המועדון והאוהדים על ידי תיווך דו כיווני של המידע סביב נושאים חשובים. גם בליגת העל לכל מועדון יש אדם הממונה לתפקיד הזה ואפשר למצוא אותם באתר ההתאחדות, אך אין להם הכשרה מקצועית מכיוון שהעניין לא נלקח בישראל ברצינות, וחבל. הבאנו לכם את עיקרי הדברים על המדריך החדש מהאתר של SD Europe.

המדריך לקצין הקשר לאוהדים הוא ציון דרך משמעותי בפרויקט המשותף של אופ"א ו-SD Europe. הוא מתמקד בפן המעשי של התפקיד ובכך מהווה השלמה למדריך הקודם שיצא בשנת 2011 שהיה יותר מבוא תיאורטי.

המדריך החדש -בעל יותר מ-100 עמודים המכילים קולות מגוונים מקהילת הכדורגל- מתמקד בפן המעשי של תפקיד קצין הקשר. זאת מכיוון שרבים מקציני הקשר ברחבי אירופה מחפשים בדיוק את זה- כלים פרקטיים לשימוש יומיומי. טיבו של התפקיד עדיין אינו ברור לגמרי וקציני קשר רבים מתקשים עם משימותיהם בשל כך.

"המדריך החדש של אופ"א נולד באופן חלקי עקב הבקשות הרבות שקיבלנו ממועדונים וקציני קשר לדוגמאות מהפעילות היומיומית של קציני הקשר", אומר סטיוארט דייקס, ראש מחלקת קציני הקשר ב-SD Europe. "בנוסף, הגיע הזמן שהמדריך של שנת 2011 יקבל רובד נוסף בעל הדרכה רלוונטית יותר לזמננו. אנו רוצים להודות לאופ"א על שיתוף הפעולה המוצלח בהפקת המסמך הזה. זו דוגמא נהדרת לאופן בו ארגון המנהל את הענף וארגון אוהדים יכולים לעבוד ביחד לטובתו של המשחק".

ביחד עם תכנית ההכשרה לקציני קשר של SD Europe והאקדמיה של אופ"א, המסמך מהווה חתימה נוספת לחשיבותו של התפקיד באירופה. "המסמך יהיה שימושי מאוד בתכניות ההכשרה, בזכות כל הדוגמאות הפרקטיות שהוא מספק לפעילות היומיומית של קציני קשר ברחבי אירופה", מסכמת לנה גוסטפסון וויברג, ראשת תכנית ההכשרה ב-SD Europe.

ההקדמה למדריך נכתבה על ידי נשיא אופ"א אלכסנדר ספרין, מה שמעיד על חשיבות המסמך.

למדריך המלא לחצו כאן >>>

לפרטים נוספים בראיון שנערך עם הכותב והעורך הראשי של המסמך לחצו כאן >>>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *