גלעד ניצן:

נציגי ארגון הגג האירופאי שלנו, SD Europe, השתתפו בכנס של אופ"א שנערך בתחילת ספטמבר. הבאנו לכם את עיקרי הדברים.

SD Europe הביעו את עמדתם באופן ברור בכנס של אופ"א:

  • שיפור דרמטי ביציבות הפיננסית ואחריות בתוך הכדורגל האירופאי לגבי הגנה על הליגות והמועדונים.
  • ניהול טוב באופן עקבי שמערב בעלות אוהדים, ייצוג אוהדים בתהליכי קבלת ההחלטות ומכיר בסטטוס המיוחד של האוהדים.
  • קידום שוויון ופיתוח כדורגל הנשים.
  • חיזוק התחרותיות וסולידריות בין מועדונים, ליגות ואופ"א בשביל להפוך את המשחק להוגן יותר.

אוהדים לא רוצים שהכדורגל ישלט על ידי 15 מועדונים. הם רוצים לחלום שהם יכולים לזכות בתארים, אך הם גם רוצים עתיד בטוח למועדונים שלהם.

יציבות פיננסית חייבת להיות בעדיפות עליונה.

חייבים להיות שיפורים ניכרים ל-FFP (פייר פליי), כולל סנקציות כבדות יותר למפרי החוקים ושיטת רישוי נוקשה יותר שתלחץ על מועדונים להשתפר. כל בעליי העניין במשחק מסכימים- כדורגל הוא לא רק תחרות, הוא גם שיתוף פעולה. סולידריות היא המפתח!

בעלות מדינה על מועדונים ובעלות והשפעה על כמה מועדוני כדורגל (כמו תאגיד רד-בול) חייבות להיות מפוקחות תחת רגולציה בכדי להגן על המועדונים והקהילות המעורבים. נותרת על כנה השאלה מדוע מועדונים בבעלות מדינה מסוימת מורשים להשתתף בתחרויות האירופאיות, בעוד שנציבות האיחוד האירופאי אוסרת על מועדונים להרוויח דרך ערים או מדינות.

סולידריות פיננסית צריכה לבוא בצוותא עם סולידריות חברתית, כולל תשתית של קרן חברתית לכדורגל האירופאי. אנו זקוקים לעוד סולידריות בין ליגות, בתוך ליגות, בין תחרויות אירופאיות ומקומיות, בין מועדונים ובין חלקו המקצועני של המשחק לחלקו העממי יותר (Grassroots). ישנו גם אתגר בכל הנוגע לגיוון שחייב לזכות למענה כנה הכולל דרכי פעולה ברורות לשיפור.

בעלי העניין במשחק מסכימים שהמשחק זקוק לתהליך קבלת החלטות קולקטיבי הכולל את השחקנים והאוהדים. יש להתייחס לחוליים של המשחק דרך איזון בעלי העניין- לא אותם אנשים ואינטרסים המקבלים את אותם ההחלטות לטובת קומץ.

אנו נמשיך לעבוד על העמדות שלנו ביחד עם הרשת של SD Europe ורשתות רחבות יותר.

לכתבה באתר של SD Europe לחצו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *