גלעד ניצן:

ארגון הגג האירופאי שלנו, SD Europe, ערכו כתבה וראיון עם עלוה נוריאל מהוועד המנהל של הפועל רובי שפירא חיפה לגבי אקדמיית הנוער שלהם. תרגמנו עבורכם את הכתבה והריאיון.

ללא ספק רבים ברשת של SD Europe מכירים את פועלם של הפועל ירושלים, אך הם לא קבוצת האוהדים היחידה בישראל. למדינה הזו יש מגוון רחב של קבוצות אוהדים כחלק מהרשת של ארגון היציע והם כולן שמות את הקהילה והאוהדים במרכז העשייה שלהן. אחד מהמועדונים הרבים הראויים להכרה על פועלם הוא הפועל רובי שפירא חיפה המשחק בליגה השלישית בישראל. הפועל רובי שפירא נוסדה בשנת 2014 כמעין מועדון מילוט לאוהדים שהתנגדו לאופן הניהול של בעלי הפועל חיפה. ב-SD Europe דיברנו לאחרונה עם עלוה נוריאל, חברת דירקטוריון בעמותת האוהדים המנהלת את הפועל רובי שפירא, כדי לקבל הצצה אל תוך המועדון וכיצד הוא מתעל את מחלקת הנוער שלו.

תוכלי להציג את התפקיד שלך במועדון ולספר לנו עליו?

"במשך שלושת השנים האחרונות הייתי חברת דירקטוריון של עיר הפועלים (עמותת האוהדים) אשר מנהלת את מועדון הכדורגל הפועל רובי שפירא חיפה".

תוכלי לספר לנו על תכנית הנוער שלכם? מתי התחילה? איך זה מתנהל?

"מחלקת הנוער של המועדון נוסדה ב-2016, בערך כשנה לאחר הקמת המועדון. זו היתההפועל רובי חיפה אחת המטרות של המועדון מיום הקמתו. כמחלקה שפועלת באזור חיפה והקריות, ערים בהם כבר ישנן הרבה מחלקות נוער אחרות, לא היה קל לגייס שחקנים בתחילה. הסתמכנו על שחקנים שהגיעו דרך הפרויקט הקהילתי שלנו "דרך הרגליים" ועל שחקנים נוספים שאיתרנו במגרשים ברחבי העיר. כיום המחלקה כבר התפתחה מאוד- יש לנו קבוצות בטווח שמגילאי ילדים ועד קבוצת הנוער המשחקת בליגת הנוער הלאומית. המחלקה שלנו היא אחת מהמחלקות הטובות באזור. כבר מעל ל-200 שחקנים רשומים אצלנו והיד עוד נטויה.

כל שחקני מחלקת הנוער מחויבים להשתתף בפעילות קהילתית שהעמותה מארגנת, כמו למשל איסוף מצרכים לנזקקים.

מחלקת הנוער שלנו מנוהלת באופן מקצועי על ידי מאמן שגדל במועדון ומאמן איתנו ממש מההתחלה. בנוגע לרובי שפירא ז"ל, יש לציין שמחלקת נוער מפוארת היתה החלום שלו, לראות שחקנים שגדלו באדום מגיל צעיר והתפתחו לשחקנים בוגרים. זה החזון שלנו וזה למה אני וכל העמותה ממשיכים בדרכו של רובי".

מה הופך אתכם לשונים?

"אני חושבת שהעובדה שצמחנו מהליגות הנמוכות, בנינו מחלקת נוער מאפס והתפתחנו להיות אחת ממחלוקת הנוער המובילות באזור חיפה והקריות. לבסס מחלקת נוער חדשה זה לא מובן מאליו, למעשה לרוב המועדונים הבכירים בישראל אין מחלקת נוער. במחלקת הנוער שלנו שחקנים מכל הדתות והמוצאים מתאמנים יחד ללא קשר לדת או מוצא. דו קיום הא ערך חשוב מאוד עבורנו. כמו כן, מספר לא מבוטל של שחקנים מגיעים מרקע סוציו-אקונומי קשה, אך אנו לא מוותרים על אף אחד ורבים מהם משחקים איתנו כבר 4-5 שנים.

בשנים האחרונות הדגש העיקרי של העמותה היה על מחלקת הנוער, כולל העברת תקציבים משמעותיים לפיתוח וקידום המחלקה. חברי העמותה גם עברו שינוי מחשבתי והם כיום מבינים טוב יותר את חשיבותה של מחלקת נוער מצליחה ומפתחת כבסיס ליום הנכסף שבו הפועל חיפה הגדולה תנוהל על ידי האוהדים. בכל שנה אנו מריצים גיוס כספים למלגות לשחקנים מוכשרים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך וההרצה נהדרת ומרגשת תמיד.

בטווח הארוך, המטרה היא להגדיל ולהרחיב את המחלקה, כולל יותר קבוצות בכל שנה ויותר שחקנים שמתאמנים ומשחקים באדום. המטרה היא לחזור ולהיות אחת ממחלקות הנוער המובילות במדינה, כמו בימים של רובי שפירא המנוח. החלום הוא להקים קומפלקס אימונים למחלקה, מתחם שישדרג את המחלקה בכל המובנים ויכלול חדרי הרצאות, חדרי וידאו, מגרשים מטופחים וכמובן משרדים. מתחם כזה ישים את המחלקה שלנו במיקום מוביל ויעזור לנו לגדול ולגדול".

תודה לעלוה נוריאל ולהפועל רובי שפירא חיפה על שנתנו לנו מושג לגבי המועדון. SD Europe מצפים בקוצר רוח לעקוב אחרי הפועל רובי שפירא מתקדמים במסע הזה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *