גלעד ניצן:

"אוהדים, התאחדויות לאומיות, חברי הפרלמנט האירופאי ואופ"א מסכימים: הגיע הזמן לערב אוהדים בתהליכי קבלת ההחלטות המבניים במועדונים, התאחדויות ואופ"א" – מנכ"לית SD Europe, אנטוניה הגמן.

נציגי עמותות אוהדים וחברי הנהלה של מועדוני כדורגל מ-23 מדינות המתפרסות על 4 יבשות, נציגי אופ"א, איגוד שחקני הכדורגל העולמי, התאחדויות כדורגל לאומיות וחברי פרלמנט של האיחוד האירופאי נפגשו דרך הזום ב-8 למאי כדי לבחון את חשיבות הדיאלוג לגבי מבנה הכדורגל האירופאי.

נקודות מפתח:

1.  SD Europe וארגון השחקנים העולמי (FIFPRO) הכריזו על שיתוף פעולה. אנטוניה הגמן אמרה: "השחקנים הם בלב הכדורגל- הם יוצרים את הזהויות המשותפות אותם אנו נוצרים בליבנו. אנו סבורים כי הגיעה העת לשפר את מערכת היחסים בין אוהדים ושחקנים, להדגיש את הערכים המשותפים ולהבטיח כי ניתן מענה לבעיות איתם מתמודד הכדורגל".

2.  SD Europe שיתפו בשנים האחרונות 1.45 מיליון אירו עם בעלי עניין שונים בעולם הכדורגל – כי שיתוף פעולה וסולידריות הם המפתח לקידום מעורבות אוהדים בניהול, קבלת החלטות ודיאלוג. בנוסף, הארגון הגדיל את מקורות המימון של עמותות האוהדים החברות בו בכ-800 אלף אירו בשנים האחרונות על ידי תמיכה כספית בפרויקטים וקמפיינים המתמקדים בקידום דמוקרטיה ושיתוף פעולה בעולם הכדורגל.

3.  ג'וליאן זילברשטיין נציג אופ"א אמר: "בהמשך, אופ"א מתכוונת לייצר את התנאים לדיאלוג יותר מבני עם ארגוני אוהדים ברמה האירופאית".

4.  SD Europe מקדמת שינוי מדיניות על בסיס הטיוטה של מועצת האיחוד האירופאי (Council of the European Union) בנוגע לשיתוף פעולה של המשטרה עם נציגים נבחרים של האוהדים. הנציגים עוברים הדרכה בנושא אצלנו ב- SD Europe ובשיתוף פעולה עם אופ"א (לקריאה נוספת על התפקיד לחצו כאן). במידה והצעת המדיניות תתקבל, זו תהיה הפעם הראשונה שארגון אוהדים מצליח להשפיע על מדיניות האיחוד האירופאי.

5.  יוליסס איין, מנהל מועדון הכדורגל מורסיה הספרדי הנמצא בבעלות אוהדים, ודר' בורחה גרסיה הצטרפו לוועד המייעץ של הארגון.

6.  הוועד המנהל פרסם את סיכום שנת 2020/21 של הארגון – לחצו כאן לקריאה.

7.  חברת הוועד המנהל של SD Europe ויו"ר של הפועל ירושלים לשעבר דפנה גולדשמיט סיפרה על המסע של קבוצת האוהדים הראשונה בישראל מהליגה האחרונה ועד להעפלה לליגת העל. מנכ"לית SD Europe אנטוניה הגמן בירכה אותה, נזכרה בתמונות של הקבוצה משחקת באצטדיונים במדבר בתחילת הדרך והוסיפה כי הפועל ירושלים הם דוגמת מופת למה אפשר להשיג כאשר הקהילה שולטת במועדון הכדורגל.

לקריאה מרחיבה על כל הנקודות הללו שהועלו בפגישה לחצו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *