פרק חדש ביחסי האוהדים והמועדונים בחסות אופ"א

החל מעונת 2012/13 יחויב כל מועדון כדורגל שיבקש רישוי לשחק בתחרויות אופ"א (ליגת האלופות וגביע אירופה), לעמוד בקריטריון חדש – קצין קשר לאוהדים.  השינוי בתנאי רישוי המועדונים מסמן פרק חדש ביחסים בין המועדונים לאוהדים, ומדגיש את חשיבות הנושא בעיני אופ"א. זאת על רקע העובדה שמעל 600 מועדונים הגישו בקשה בעונת המשחקים החולפת לקבל את הרישוי, והם מהווים תשתית ראשונית לקידום הנושא. המהלך אשר במסגרתו המועדונים יהיו מחויבים למנות קצין קשר לאוהדים על מנת להבטיח דיאלוג ראוי בין המועדונים לאוהדים, הינו חלק מהפייר פליי הפיננסי ותוצר  של שיתוף פעולה צמוד בין מוסדות הכדורגל האירופאים והספורטרס דיירקט – יוזמת האוהדים האירופאית. יוזמה  אשר מסייעת לקבוצות אוהדים מ-17 מדינות באירופה, בהן "היציע" בישראל.

הרעיון של קצין קשר לאוהדים שאושר לאחרונה בידי ועדת הרישוי של אופ"א., נבחן לראשונה שבוע שעבר בכנס האוהדים האירופאי, בברצלונה. זאת  בסדנא שהונחתה על ידי מנהלת יוזמת האוהדים האירופאית, קציני הקשר לאוהדים של בורוסיה מנשגלדבך הגרמנית, התאחדות הכדורגל הפורטוגזית, ושי גולוב, יו"ר היציע, וחבר הועד המנהל של ארגון האוהדים האירופאי.במסגרת הסדנא, הוצגו מסקנות ממדינות באירופה בהן כבר פועלים קציני קשר לאוהדים.על פי ההמלצות מהסדנא, הדגש החשוב ביותר הוא שקציני הקשר לאוהדים יהיו מקובלים על כלל האוהדים, בעלי ניסיון וקשרים בקהילת האוהדים המקומית. תפקידם לקשר בין האוהדים למקבלי ההחלטות במועדון ולהפך, כמו גם בניית מערכות יחסים בין כל המעורבים –  האוהדים, המועדון, המשטרה והמאבטחים. אפיק פעילות נוסף הינו יצירת קשר  עם המקבילים שלהם במועדונים אחרים, לצורך תיאום הגעת אוהדים לפני משחקי חוץ.

שי גולוב , יו"ר היציע: " ההחלטה תאפשר ליצור קריטריונים אחידים לדרך בה מתנהל הקשר בין האוהדים למועדונים ולהפך. זוהי בהחלט פריצת דרך, אשר תחייב חלק מהמועדונים לחשיבה מחודשת על היחס של שלהם לאוהדים, ובחינת דרכים לקיום דיאלוג רציף ואמיתי איתם. אנו נשמח לסייע ולתרום לתהליך על מנת שכל הנוגעים בדבר יפיקו ממנו את המיטב"

למידע נוסף

המצגת של קצין הקשר לאוהדים של בורוסיה מנשגלדבך כפי שהוצגה בכנס האוהדים האירופאי בברצלונה

המצגת של קצין הקשר לאוהדים של התאחדות הכדורגל הפורטוגזית כפי שהוצגה בכנס האוהדים האירופאי בברצלונה

ההודעה המשותפת לעיתונות של אופא והספורטרס דירקט