פורסם דוח ימי ושעות המשחקים

במסגרת הקמפיין "המשחק שלנו – בזמן שלנו !" הוצג ביום שני ה-6.6 בפני ההתאחדות לכדורגל דוח הסוקר את המצב בנושאים אלו במדינות אירופה, וההצעות של ארגון היציע וחבריו לשינוי במצב הקיים.

הדוח מצא שישראל מדורגת בתחתית הרשימה בזמן ההודעה מראש על לוח המשחקים מבין הליגות האירופאיות, כשהזמן הממוצע  באירופה עומד על 14 יום להודעה מראש על ימי ושעות המשחקים, לעומת 5-7  ימים בישראל. עיקרי ההמלצות של הדוח היו על אימוץ הסדר קביעת לוחות המשחקים המקובל ביוון הכולל:

1. פרסום מראש של לוח המשחקים במקבצים של 5 מחזורים קדימה.

2. שינוי בשיבוץ משחק יתאפשר עד 14 יום מראש.

3. משחקי הליגות המקצועניות, ליגת העל והליגה הלאומית ישוחקו באותו היום (כל אחת בנפרד או שתיהן יחדיו), תוך ריכוז שעות שיבוץ המשחקים ב – 2 הליגות במקביל ככל שהדבר אפשרי.

4. יש לתת מקום לאוהדים להיות מעורבים בתהליך קביעת שעת המשחק, ולקבוע מנגנון לשם שילוב האוהדים בהליך קביעת לוח המשחקים. זאת על מנת לתת מענה לאוכלוסיות השונות של האוהדים, בדגש על אוהדים שומרי שבת .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רקע:

מרבית חוזי השידור של ליגות הכדורגל הישראלי עומדים בפני סיום בתום עונת המשחקים 2011/2012 .בהודעה מתאריך ה – 5/4/2011 הודיעה מזכירות ההתאחדות לכדורגל על הקדמת היציאה למכרז החדש למכירת זכויות שידור ליגת העל עבור ארבע עונות, מעונת 2012/13 לארבע עונות קדימה. כמו כן, ציינה ההתאחדות כי במכרז החדש :"יינתן דגש רב על איכות השידורים ולא רק על הסכום". נושא קביעת השעות וימי המשחקים עלה לאחרונה לסדר היום הציבורי בלא מעט ההתאחדויות החברות באופ"א, בשל ההשפעה המכרעת של נושא זה על תרבות הכדורגל ומסורת המשחק, עליה מבקשים להגן קהל האוהדים בכל רחבי היבשת. ארגון היציע שם לו למטרה לפעול למען זכויות האוהדים, ורואה במכרז העתיד לבוא, נקודת מפתח להמשך דרכו של הכדורגל הישראלי ותרבות אהדת הכדורגל בישראל.
לדוח המלא>>>

לחתימה על העצומה בנושא

השאר תגובה