מחירי כרטיסים – דע את זכויותיך

באופן כללי, כניסה למשחקי כדורגל בכל רחבי הארץ מחייבת בכרטיס. כל הקבוצות רשאיות לאפשר כניסה חופשית למשחקים, אך בליגות הגבוהות (ליגת העל, הליגה הלאומית וליגה א') ניתן לעשות זאת רק לאחר אישור ממזכירות ההתאחדות לכדורגל.

כל קבוצה מארחת מחויבת על ידי ההתאחדות להקצות לטובת הקבוצה האורחת לפחות 10% מסך המקומות באיצטדיון המורשים לכניסת קהל. הקצאה גדולה יותר אינה חובה, אך מקובלת לעתים רבות בהסכמים הדדיים שבין הקבוצות. על הקבוצה המארחת להעביר את הכרטיסים למכירה על ידי הקבוצה האורחת זמן סביר מראש לפני המשחק, כאשר הקבוצה האורחת צריכה להחזיר את הכרטיסים שלא נמכרו לפחות 24 שעות לפני תחילת המשחק. על הכרטיסים להיות שווים במחיר לאוהדי שתי הקבוצות (אך ניתן למכור כרטיסים במחירים שונים בהתאם למיקום המושבים באיצטדיון, למשל כרטיס ליציע מאחורי השער יהיה יותר זול מכרטיס ליציע הממוקם מול מרכז המגרש).

מתוך כלל הכרטיסים המוקצים לטובת המשחק, על הקבוצה המארחת להקצות לפחות 20% לנוער מתחת לגיל 18, ולחילים וקצינים. הכרטיסים נמכרים בהצגת תעודת זהות (במידת הצורך) או תעודת חוגר/קצין, ובמחיר שלא יעלה על 50% מכרטיס מבוגר הנמכר לאותו המשחק. ההתאחדות אינה מחייבת חלוקה של כרטיסי הנוער/חיל לפי יחס חלוקת הכרטיסים הכולל (כלומר לפי 10% לפחות לאורחת), אך גם פה הסכמים שבעל פה בין הקבוצות נפוצים.

כל קבוצה רשאית להוציא כרטיסים לאוכלוסיה ייחודית לפי שיקול דעתה, בנוסף להקצאת הכרטיסים המוזלים לנוער ולחילים. בליגת העל, נכון לעונת 2009/2010, כמעט כל הקבוצות מתירות כניסת סטודנטים בכרטיס נוער (מכבי חיפה היא היחידה שמציינת זאת על גבי הכרטיס), למעט הפועל עכו שאינה מאפשרת זאת, והפועל באר שבע שמקצה באופן נפרד כרטיסים לסטודנטים במחיר הממוצע של כרטיס נוער וכרטיס מבוגר. הקבוצה המארחת מחויבת גם כן למכור מחצית מכרטיסי הנוער שהקציבה למשחק ביום המשחק עצמו, בקופות האיצטדיון.

מתוך תקנוני ההתאחדות לכדורגל

השאר תגובה