מהלך חסר תקדים של איגוד אוהדי הפועל פתח תקווה

מוקדם יותר הבוקר נשלחה על ידי איגוד אוהדי הפועל פתח תקווה למשרדי ההתאחדות לכדורגל הבקשה לביטול ו/או אי אישור העברת זכויות בקבוצת הפועל פתח-תקוה ומינוי "ועדה קרואה". לרשימת החותמים על הבקשה הצטרף יו"ר ההתאחדות ומועדון הכדורגל של הפועל פתח-תקוה לשעבר, וחבר כבוד בעמותת איגוד אוהדי הפועל פתח-תקוה, מר גברי לוי, התומך בהפקעת זכויות הניהול מידי העמותה לניהול כדורגל, והעברתה לידי ועדה קרואה בשיתוף נציגי עמותת איגוד אוהדי הפועל פתח-תקוה.

בשבועות האחרונים התבשרנו כי ההתאחדות לכדורגל הודתה כי לא התבצע כנדרש הליך העברת זכויות בקבוצה, וזאת במשך תקופה ארוכה. דבר זה מעלה את החשש כי זכויות הבעלות והניהול בקבוצה מוחזקות כיום שלא כדין, ובחוסר סמכות. לכך יש להוסיף את הפרסומים האחרונים בדבר חקירתם של גורמים בהנהלת הקבוצה בשבועיים האחרונים בקשר לחשדות לכאורה בדבר הטיית משחקים ואי סדרים כספיים, והעובדה כי כנגד דני לוי ואפי צפריר, המשמש כמנכ"ל הקבוצה, ולמיטב הידיעה אף משמש כבעל זכויות חתימה בקבוצה, הוגש כתב אישום, "בגין קשירת קשר לפשע וכן הגשת תלונה כוזבת במשטרה" (ת.פ. 22316-02-11). זאת בנוסף לכתב אישום נוסף שהוגש כנגד דני  לוי במסגרת ת.פ 8081-09-09 בגין עבירות של איומים והעלבת עובד ציבור.

נוכח המצב המתואר, שיגרה עמותת איגוד אוהדי הפועל פתח-תקוה "בקשה לביטול ו/או אי אישור העברת זכויות בקבוצת הפועל פתח-תקוה ומינוי 'ועדה קרואה'" לועדה להעברת זכויות ולגורמים המוסמכים בהתאחדות לכדורגל, בדרישה כי יחדלו להמשיך ולעצום את עיניהם נוכח המתרחש בקבוצה, ויפעלו למנוע את התמשכות המצב שבו גורמים שאינם מורשים לכך, יחזיקו בבעלות ובשליטה על הקבוצה. כמו כן, לכשתאושר הבקשה, ידרשו אוהדי הפועל פתח-תקוה לקחת חלק בהליך זה, כך שבניגוד למקרים הקודמים, יושם דגש על כך שהבעלות על המועדון תועבר לידי תאגיד אשר יורכב משוחרי האגודה, נאמניה ואוהדיה, אשר ייטול על עצמו את המשימה למחות את אות הקלון אשר המיטו עליה ראשי הקבוצה המכהנים.

השאר תגובה