כנס: הכדור במגרש שלנו

הכדור במגרש שלנו: כנס בנושא שלום הילד בספורט הקבוצתי

 מרכז פרס לשלום, יפו 24 באוקטובר, 2011

בישראל משחקים באופן קבוע כ-100,000 ילדים בגילאי 6-18 במסגרות ספורט פורמאליות ולא פורמאליות. הספורט הוא אומנם כלי תרבותי מצוין להשגת יעדים אצל ילדים ובני נוער: הוא מאתגר, בריא, משמח ומעצים. עם זאת, כאשר לא משתמשים בו נכון, ספורט יכול לגרום לנזקים ארוכי טווח. כך, הספורט התחרותי דורש עמידה בפעילויות מורכבות, עבודה תחת לחץ ורמת ביקורתיות גבוהה מהילד עצמו ומהסביבה. לכן, בתהליך ההכשרה, הילד יכול להיות חשוף לפציעות גופניות ארוכות טווח, ללחצים נפשיים מצד המשפחה והחברים, ולתחושות של כשלון עצמי.

מטרת הכנס היא לדבר בפעם הראשונה ובאופן מקיף על הבריאות הגופנית, הנפשית והחברתית של הילדים ולהציע נקודות מבט מדעיות להכשרה של ילדים ובני נוער כדי למקסם את הפוטנציאל שלהם. הכנס יעסוק בשני היבטים של שלום הילד בספורט הקבוצתי:

היבט מקצועני יוקדש להעמקת המידע וההבנה המקצועית בתהליך ההכשרה הארוך של הילד, עד להפיכתו לספורטאי מקצוען. חלק זה מיועד למאמנים ולמנהלים של מחלקות נוער בישראל, ולהורים לילדים המתאמנים באופן מקצועני בענפי ספורט קבוצתיים.

היבט קהילתי-חברתי יוקדש למודלים להעצמת ילדים וטיפוח קשרים באמצעות הספורט. חלק זה מיועד למורים, מחנכים, עובדים סוציאליים ופעילים בעמותות. מטרתו להציע מודלים שהצליחו בשטח ולדון בדרכים בהן משתמשים בספורט ככלי להעצמת ילדים ובני נוער מהשוליים של החברה הישראלית ועל מנת לצמצם פערים חברתיים וסכסוכים.

הכנס בשיתוף בית פרס לשלום ואגף הנוער בהתאחדות לכדורגל.

ההזמנה הרשמית>>>

למידע נוסף>>>

השאר תגובה