כנס האוהדים הראשון – למען קידום מעורבות ומעמד האוהד

הכנס יתקיים במכללה האקדמית נתניה,ביום חמישי ה-6 למרץ החל מהשעה 18:00 עד 22:00. הכנס מאורגן ומופק על ידי עמותת 'האדומים' ו'היציע' ארגון אוהדי קבוצות הספורט בישראל.
בשנים האחרונות אנו עדים לרוחות של שינוי בעולם הספורט הישראלי. עם התארגנות קהילות אוהדים, החלה מגמה מרעננת בה האוהדים הם אלו שלוקחים אחריות ומגלים מעורבות בניהול קבוצותיהם. מגמה זו אומנם חדשה יחסית בארץ, אך מקובלת ומצליחה בליגות המובילות ובמועדוני הפאר של אירופה. בעקבות הקמתם של הפועל אוסישקין בכדורסל והפועל קטמון בכדורגל, החלו לצוץ עוד ועוד עמותות אוהדים שגייסו את קהילותיהן והחלו בשיקום מועדוני הספורט. יחד עם זאת, בשנים האחרונות גדל המירמור של אוהדי וחובבי הספורט כלפי מנהליו, אשר נדמה כי מקדמים לרוב אינטרסים אחרים מלבד אלו של האוהדים ביציעים. עם הרפורמות האחרונות שהובילו משרד הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט, היה נדמה כי אולי הפעם נעשים צעדים ראשונים בדרך לשינוי משמעותי, אך בהמשך התמוססו מרבית המלצות הוועדה ממשלתית שבחנה, בין היתר, את המבנה התאגידי של ענף הכדורגל (ועדת זליכה). שתי מגמות סותרות אלו מעצימות את ההכרח בעליית מדרגה בשיתופי הפעולה בין עמותות האוהדים והגופים המקבילים שלהם, הפועלים בשטח. הכנס יהווה קרקע פורייה וייתן דחיפה משמעותית לדיון וקידום אינטרסים משותפים לכלל האוהדים בישראל, בדרך לניהול ספורט קשוב ומחובר יותר לצרכי קהילת האוהדים.
הכנס יורכב משלושה חלקים מרכזיים, אשר מטרתם להציג את תמונת המצב העדכנית ביותר בהקשר לבעלות קהילתית ושותפות אוהדים בניהול המועדונים בארץ ובעולם.
בחלק הראשון יוצג עולם עמותות האוהדים באירופה על ידי אורחים מחו"ל:
– נציג Supporters Direct יספר על פעילות הארגון.
– נציג עמותת האוהדים של Swansea City Football Club יספר על הדרך הארוכה מהמקום האחרון בליגה השלישית ועד לזכייה בגביע האנגלי ורווח שנתי של 15.3 מיליון פאונד
– מנהל עמותת האוהדים של איריס סלוניקי בעבר, שכיום מלווה את פנאתנייקוס יספר על האיזון הנדרש בין אוהדים כקהל לאוהדים כבעלים.

החלק השני יורכב מסדרת הרצאות קצרות (TED Style) מפי מומחים שונים על סוגיות הנוגעות למעורבות אוהדים בניהול מועדוני ספורט.
– מודי בראון יספר על העבודה המיוחדת שמתבצעת ע"י האוהדים במחלקת הנוער של הפ' חיפה.
– ממצאי סקר מיוחד שנערך בקרב אוהדי הספורט הישראליים, יחשפו.
ועוד
את הכנס יסגור פאנל בהשתתפות אישים בכירים מעולם הספורט אשר ידונו במצבו של הספורט הישראלי בזיקה לסוגיות המשפיעות ישירות על האוהדים.
מנחה הכנס: יונתן כהן, שדר ערוץ הספורט, אוהד ופעיל בעמותת האוהדים 'הפועל קטמון ירושלים'.
הכנס פתוח לקהל הרחב ומוזמנים אליו נבחרי ציבור, בעלי מועדוני ספורט, נציגי התאחדויות ואיגודים, ראשי עמותות וארגוני האוהדים בארץ, עיתונאים ונציגי תקשורת

השאר תגובה