גלו לנו מי בעלי הקבוצות האמיתיים?

מחר, יום רביעי 26/6/13 בשעה 0900 יתקיים דיון בועדת החוקה בכנסת בהצעת החוק של ח"כ יריב לוין וח"כ דב חנין. הצעת החוק מכפיפה את התאחדויות הספורט תחת חוק חופש המידע, כך שכל בעל עניין יוכל לפנות לאותם גופים ולקבל את המידע על התנהלות אותם גופים בקלות וביעילות.

הרקע :

ב-14.5.12 הגיש ארגון היציע באמצעות עו"ד דור ליאונד פניה להתאחדות לכדורגל לשם קבלת מידע על פי חוק חופש המידע אודות הזהות של הגורמים הרשמים המחזיקים הבעלות והניהול של כל אחת מקבוצות הכדורגל בישראל הנמנות על ליגת העל, הליגה הלאומית וליגה א.

בקשה דומה לקבלת מידע אודות הזהות של הגורמים הרשמים המחזיקים הבעלות והניהול של קבוצות הכדורגל נשלחה על ידי עו"ד דור ליאונד ב-2008 וההתאחדות לכדורגל השיבה עליה בחיוב, וסיפקה את המידע המבוקש. ב-29.5.13 התקבלה תשובת ההתאחדות לכדורגל, ובה היא הודיעה כי לא תעביר את המידע מכיוון שחוק חופש המידע איננו חל עליה. לכן יזם ארגון היציע פניה לח"כ יריב לוין על מנת להוסיף את ההתאחדות לכדורגל ויתר איגודי הספורט הנהנים מכספי ציבור תחת חוק חופש המידע.

שי גולוב, יו"ר היציע : " ביקשנו את המידע מההתאחדות לכדורגל על מנת לסייע לעמותות האוהדים לקדם את השקיפות הניהולית והתקציבית של המועדונים. במקרים רבים עמותות האוהדים הפועלות להציל את המועדונים ולהבטיח את יציבותם הכלכלית, נאלצות להאבק על מנת לקבל מידע בסיסי אודות הניהול התקציבי של המועדונים הנהנים מכספי ציבור רבים. כבר ראינו יותר מדי פעמים מועדונים שהגיעו לפירוק או על סף של קריסה כלכלית למרות התראות של האוהדים. הוספה של ההתאחדות לכדורגל תחת החוק תקדם רבות את היציבות של הענף. דבר שאנחנו בטוחים שגם ההתאחדות לכדורגל רוצה".

מקור התמונה

השאר תגובה