באנו חושך לגרש! הפועל פתח-תקוה בועטת את הגזענות והאלימות מהמגרש

ביום שני ה26.12 התקיים בפתח תקוה ביוזמת איגוד אוהדי הפועל פתח תקוה טורניר כדורגל " באנו חושך לגרש! הפועל פתח-תקוה בועטת את הגזענות והאלימות מהמגרש" . באירוע נכחו שחקני העבר של הקבוצה, רפי כהן ויוסי שושני (כיום מנהל מתנ"ס שכונת עמישב שבעיר), שאף נשאו דברים לילדים ואימנו אותם במהלך הטורניר.

רפי כהן, שוער נבחרת ישראל והפועל פ"ת בעבר, בירך על יוזמת האיגוד לקיום טורניר נוער עירוני כנגד הגזענות והאלימות בכדורגל:" בזכות יוזמות כאלו הילדים יידעו להתנהג שהם יגיעו למגרש".  אוהדי הקבוצה, הילדים ומשפחותיהם, ואורחים שונים הגיעו אמש לאולם "הדר המושבות" שבעיר כדי להשיק את האירוע בהדלקת נר שישי של חנוכה במעמד מחזיק ראש אגף הספורט של עיריית פ"ת, שלום קוטלר, שאמר:" שוויון הזדמנויות וכדורגל לכולם מתאפשר בפ"ת בעזרת אגף הספורט שמקרב את הילדים לספורט ולערכי הגינות, דבר שמחזק את הקהילה".

רפי כהן, שקבוצתו נצחה בגמר 0:1 התייחס לאירוע :" מדובר באירוע חשוב, מקווה שתהיי לו המשכיות. אין ספק שככל שמשרישים ערכים לדור הצעיר זה מחלחל פנימה, וכשהילדים יגיעו למגרש הם יידעו איך להתנהג. חשוב שאנשים יכבדו את השונה, לא משנה מה גזעו או מוצאו. כשחקן חוויתי מהצד נהמות לשחקנים שחומי עור, ולשמחתי יש ירידה בעניין זה בשנים האחרונות". יוסי שושני:" טוב לראות שמתקיים בעיר טורניר למיגור האלימות והגזענות, בטח שזה מתחבר להפועל פתח-תקוה".


בן רביוב, נציג איגוד האוהדים סיפר ש"אני שמח שאחרי זמן קצר של פעילות משותפת עם הפועל פ"ת הצלחנו להרים טורניר כזה, היה מרגש לראות ילדים מכל שכבות האוכלוסייה משחקים יחד שעל חולצתם נמצא הסמל של הפועל פ"ת. כן ירבו יוזמות כאלה – יאלה הפועל."

האירוע נערך בתמיכת תכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים' של הקרן החדשה לישראל, אגף הספורט בעיריית פתח-תקוה וארגון 'היציע'.

השאר תגובה