אוהדים מכל אירופה מאחדים כוחות

בברצלונה ננעל ביום ראשון הכנס השלישי של ארגון האוהדים האירופאי המייצג מעל 2 מיליון אוהדים, תחת הכותרת "כסף לא יכול לקנות תשוקה!". במסגרת הכנס נבחר נציג "היציע" – שי גולוב הישראלי – לועד המנהל של הארגון זו השנה השניה ברציפות.

אירוע הפתיחה של הכנס התקיים בקאמפ נואו, אצטדיונה של ברצלונה, בהשתתפות אוהדים מ-30 מדינות, מנהלים בכירים מליגות אירופאיות מובילות, אופ"א ונציגי האיחוד האירופאי, בינהם מנכל הליגה הבלגית, סגן הנשיא החדש של ברצלונה ועוד.

היום השני של האירוע שנערך באצטדיונה החדש של אספניול, נפתח באירוע המרכזי בו ציין ויליאם גילרד, היועץ האישי של נשיא אופ"א מישל פלאטיני כי " אופ"א מקדמת כל הזמן שינויים בתנאי הרישוי של המועדונים, מכיוון שבסופו של יום, מי שמשלם את המחיר של המשכורות הגבוהות, והניהול הכושל של מועדונים רבים הם האוהדים".
במהלך היום התקיימו 6 סדנאות מקצועיות בנושאים שונים – החל מנושאים כלכלים הקשורים לשינוי שיטת הקנסות של אופ"א בנושאי משמעת של אוהדים, דרך ההערכות ליורו 2012 בפולין ואוקראינה על רקע המחסור בתשתיות אירוח אוהדים באוקראינה, ועד לשינויים הנוגעים לאוהדים שהוכנסו בתנאי הרישוי של המועדונים המשחקים במסגרות אירופאיות. כמו כן הוחלט לקיים עוד 4 ימי פעילות כלל אירופאים בנושאים שונים כגון הדיכוי המשטרתי, ובעלות אוהדים.

ביום ראשון שנעל את האירוע, נבחרו על ידי האסיפה הכללית של ארגון האוהדים האירופאי, 8 חברי הועד המנהל לשנה הקרובה מאגליה, גרמניה, נורבגיה, בלגיה, סלובקיה, ישראל, סקוטלנד ופורטוגל.שי גולוב, הנציג הישראלי הנבחר סיפר כי "הרשת האירופאית גדלה בצורה מהירה, ומהווה כתובת ברורה ואחידה בנושאי אוהדים לכלל המוסדות האירופאים שעוסקים בענף. דרך הפעילות בארגון ניתן לקדם נושאים ברמת מדיניות אירופאית כך שישפיעו על כל המדינות החברות באופ"א, ובהן גם ישראל"

למידע נוסף – אתר ארגון האוהדים האירופאי

השאר תגובה